Inu, je pravda, že někdo o to nijak nestojí. Zelenina mu stačí koupená a ovoce taktéž. Diskuse o tom, že se to nedá srovnat je naprosto irelevantní. Každý to víme, a proto je zbytečné ji začínat. Slušná zelenina a ovoce se dá nakoupit na trzích, ale musíte vědět u koho to kupujete. Pokud člověka neznáte, může se nakrásně stát, že on ty svá domácí rajčata koupil někde v nejmenovaném řetězci za třicet korun kilogram a nyní je prodává za padesát tam, kde stojí běžně korun šedesát. Ano, je to smutné, ale tak to bohužel je. Bohužel se to jen těžko dokazuje a kdo by s tím také ztrácel čas. Ostatně, ten člověk nepáchá žádný podvod. Stačí místo cedule „domácí rajčata“ dát ceduli „moje vlastní rajčata“ a zázrak vzniku nového zboží je zde.
On nepodvádí, když si je zakoupil a řádně zaplatil, stala se jeho majetkem. A on přece nikde netvrdí, že jsou domácí, tvrdí jen, že jsou jeho. Což je také pravda. Když pak doma kousnete do nechutné gumy, možná vám dojde, že jste naletěli. Proto je opravdu nejlepší mít svou zahrádku a tu práci do toho dát. Plus čas, samozřejmě. Není to zase nic takového, kde byste museli dřít šestnáct hodin denně jako kdysi na panském. Jen když se kopou brambory a vůbec dělají podzimní práce, je dobré mít to hotové co nejdříve.
Pak už se budou jen přenášet do sklepa a další úroda půjde do sklenic. Pokud máte v zahrádce i stromy, třeba ovocné, můžete si gratulovat. Každý muž ví, co je to bohatství, takové dvě nebo tři trnky, tedy na Moravě, jinde švestky. Kilo se dá na povidla, kilo do buchet a zbytek jde do kvasu. Jůůůů, to je potom pitíčko. Jen na kvas pozor, aby se nezkazil. Pak se to vypálí a v zimě se klidně sedí u televizoru a nalévá „po puečce“. Nebo ti nerozumní si dávají slivovici do čaje. Ale i tam je dobrá. Jenže, čistá je čistá a když má takových padesát dva procent…